ترفند کامپیوتر و موبایل

اموزش , ترفتد , برنامه موبایل خلاصه هر چیز باحال و به درد بخور

شنايی با كدهای امنيتی سيم كارت

به منظور حفظ سیمکارت و گوشی تلفن همراه از دسترسی غیر مجاز ، کدهای خاصی در نظر گرفته شده است. هر کدام از این کدها کارآیی خاصی دارد. در این ترفند قصد داریم به معرفی و بررسی این کدهای امنیتی بپردازیم.

PIN Code: این کد بر روی سیمکارت تنظیم می‌شود و برای دستیابی به آن باید به امور مشترکین شرکت مخابرات مراجعه کرد. در ایران این کد بر روی سند سیمکارت ثبت است و به طور پیشفرض برابر 1234 است. به وسیله این کد می‌توان دسترسی غیر مجاز به سیمکارت و بسیاری از قابلیت‌های شبکه را محدود کرد. اگر این کد را 3 بار اشتباه وارد کنید، دستگاه روی PIN قفل می‌گردد و برای آزاد سازی آن نیاز به استفاده از کد PUK خواهید داشت.

PIN2 Code: این کد نیز مانند PIN بر روی سیمکارت تنظیم می‌شود و برای دستیابی به آن می‌توان به امور مشترکین شرکت مخابرات مراجعه نمود. در ایران این کد به صورت پیشفرض برابر 5678 تنظیم شده (ترفندستان) و از ثبت آن بر روی سند سیمکارت خودداری شده است. علت عدم ثبت، ارائه نشدن خدمات مربوط به این کد نیز به صورت فراگیر اعلام گردد. به وسیله این کد می‌‌توان دسترسی غیر مجاز به بسیاری از امکانات شبکه را محدود کرد. اگر این کد را 3 بار اشتباه وارد کنید، دستگاه بر روی PIN2 قفل می‌گردد و برای آزادسازی آن نیاز به استفاده از کد PIN2 خواهید داشت.

PUK Code: همان طور که بیان شد، اگر دستگاه شما بر روی PIN قفل گردد، برای آزاد سازی آن نیاز به این کد دارید. برای دریافت این کد می‌توانید به امور مشترکین شرکت مخابرات مراجعه نمایید. در ایران این کد بر روی سند سیمکارت ثبت شده است.

PUK2 Code: همان طور که بیان شد، اگر دستگاه شما بر روی PIN2 قفل گردد، برای آزادسازی آن نیاز به این کد دارید. برای دریافت این کد می‌توانید به امور مشترکین شرکت مخابرات مراجعه نمایید. در ایران این کد نیز بر روی سند سیمکارت ثبت شده است.

Barring Password: این کد بر روی سیکارت تنظیم و در هنگام استفاده از سرویس مسدود سازی شماره تلفن‌ها استفاده می‌گردد. برای دریافت این کد به امور مشترکین شرکت مخابرات مراجعه نمایید. گفتنی است که تمامی کدها به غیر از PUK و PUK2 قابل تغییر هستند و بدین منظور می‌توانید از منوهای مربوطه تلفن همراه خود استفاده نمایید.

نحوه آزاد سازی سیمکارت‌های قفل شده بر روی PIN ،PIN2:
همان طور که بیان شده، اگر بار کدهای PIN و PIN2 را اشتباه وارد کنید، سیمکارت شما بر روی کد اشتباه قفل می‌گردد و دیگر نمی‌توانید از آن استفاده کنید. برای آزاد سازی سیمکارت از قفل باید به کدهای PUK و PUK2 آگاه باشید.

نحوه آزاد سازی سیمکارت از قفل PIN:
برای این منظور کد زیر را بر روی دستگاه وارد کرده و دکمه برقراری تماس (Call) را فشار دهید. توجه نمایید که به جای کلمه PUK در کد زیر، تنها PUK Code ثبت شده بر روی سند سیمکارت را وارد نمایید. به جای عبارت New PIN، کد PIN جدید راوارد نمایید و به جای عبارت New PIN Again، کد PIN جدید را تکرار کنید.
**05*PUK*New PIN*New PIN Again#

نحوه آزاد سازی سیمکارت از قفل PIN2:
برای این منظور کد زیر را بر روی دستگاه وارد کرده و دکمه برقراری تماس (Call) را فشار دهید. توجه نمایید که به جای کلمه PUK2 در کد زیر، تنها PUK2 Code ثبت شده بر روی سیمکارت را وارد نمایید. به جای عبارت New PIN2 , کد PIN2 جدید را وارد نمایید و به جای عبارت New PIN2 Again، کد PIN2 جدید را تکرار کنید.
**052*PUK2*New PIN2*New PIN2 Again#

قابل ذکر می‌باشد که کدهای PIN و PIN2 می‌توانند حدأقل 4 رقم و حدأکثر 8 رقم طول داشته باشند.
ترفندستان
+ نوشته شده در  پنجشنبه 1390/07/21ساعت 23:12  توسط Bahram  | 

دو ترفند کوچک پیرامون گوشی iphone

همان طور که می‌دانید گوشی iPhone یک گوشی لمسی است. حال فرض کنید قصد دارید در حالی که گوشی در دستانتان است از خودتان عکس بگیرید. مشخصاً مانند سایر گوشی‌ها دکمه‌ای وجود ندارد که شما پس از چرخش 180 درجه‌ای گوشی بتوانید آن را بدون نگاه کردن لمس کنید و از خودتان عکس بگیرید. در نتیجه ناچارید روبروی یک آینه قرار بگیرید یا شانسی و با آزمون و خطا آیکن عکس‌برداری را بر روی صفحه لمس کنید. اما با استفاده از ترفند ساده‌ای که برای‌تان بازگو خواهیم کرد می‌توانید بدون این دردسرها از خودتان عکس بگیرید و دریابید که افکار شرکت اپل تا کجا پیش رفته است. همچنین قصد داریم به معرفی ترفند کوچک دیگری در زمینه گرفتن عکس در آی‌فون بپردازیم که با استفاده از آن می‌توانید از خود صفحه نمایش گوشی عکس بگیرید. دقیقاً چیزی مشابه با عملکرد دکمه Print Screen کیبورد در کامپیوتر.

چگونه وقتی گوشی در دستمان است از خودمان عکس بگیریم؟
برای این کار ابتدا در منوی اصلی گوشی وارد Camera شوید.
حالا با انگشت خود (ترفندستان) آیکن دوربین که جهت عکس‌برداری استفاده می‌کنید را لمس کنید، اما انگشت خود را رها نکنید.
اکنون گوشی را 180 درجه بچرخانید و پس از این که لنز دوربین گوشی را روبروی خود قرار دادید، در این زمان انگشت خود را رها کنید تا عکس گرفته شود.

چگونه از صفحه نمایش گوشی عکس بگیریم؟
برای این کار در هر محیطی از گوشی که هستید ابتدا دکمه Home را بگیرید. سپس (ترفندستان) بدون رها کردن این دکمه، دکمه Power را بگیرید و در نهایت هر دو دکمه را با هم رها کنید.
خواهید دید که از صفحه عکس گرفته میشود. تصویر مذبور در Photos > Camera Roll ذخیره خواهد شد.
لازم به ذکر است منظور از دکمه Home، دکمه دایره شکل موجود در پایین گوشی و منظور از دکمه Power، دکمه موجود در بالای گوشی است. آی‌فون تنها همین دو دکمه را دارد.

این ترفندها بر روی iPod Touch نیز عملی خواهند بود.
ترفندستان
+ نوشته شده در  پنجشنبه 1390/07/21ساعت 23:0  توسط Bahram  | 

چند نکته رو در مورد صرفه جوئی مصرف باتری گوشی که به عبارتی یه جورهائی ترفند افزایش عمر شارژ باتری

این شما و این ، چند نکته رو در مورد صرفه جوئی مصرف باتری گوشی که به عبارتی یه جورهائی ترفند افزایش عمر شارژ باتری هستش

1 - حتماً دقت کنید که در مورد عدم نیاز همیشه بلوتوث گوشیتون خاموش باشه و همچنین در آدرس زیر :

Menu -> settings -> Connectivity

دقت کنید که در بخش Wirless LAN حتماً WLAN scanning روی off باشه

2 - فعلاً که در کشورمون خدمات 3G نداریم ، پس بهتره که برای کاهش مصرف باتریمون ، در آدرس زیر :

Menu -> settings -> Cionectivity -> Network mode

حتماً روی GSM باشه .

.

.

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه 1390/05/20ساعت 13:17  توسط Bahram  | 

کار با organize در نوکیا سری 60 ویرایش پنجم

یکی از امکانات جالب در این سری 60 نگارش پنجم نوکیا که خیلی برام جالب بود ، تنظیمات شخصی منوی گوشی بود

یعنی شما میتوید آیکون برنامه ها در منوی گوشیتون رو راحتتر از اون چیزی که تصور میکنید جابجا کنید و اونهارو بر اساس صلیقه شخصیتون تنظیم کنید

میگید چطوری ؟

میگم خدمتتون

ابتدا دگمه Menu گوشیتون رو بزنید و بعدش Options رو از بین گزینه ها Organise رو انتخاب کنید

همونطور که میبینید تمام آیکونهای موجود در منوی گوشیتون ظاهر میشه

حالا برای جابجا کردن این آیکونها و تغییر اونها بر اساس سلیقه تو و کارکردتون ، فقط کافیه که برید روی آیکون مورد نظرتون و اونو لمس کنید و هرجا که دوست دارید بکشید و اصطلاحاً drag and drop بکنید به هر موقعیتی که دوست داشته باشید

برای تغییر موقعیت مکانی برنامه ها در قسمت Applications گوشیتون میتونید همین روش رو در زمانی که میرید داخل Applications انجام بدید

تازه...

میتونید خیلی راحت برنامه یا فولدری رو ببرید داخل فولدری دیگر ..مثلاً Messaging رو بندازید داخل Applications و یا حتی برعکس

و تازه تر از اون...

میتونید مثلاً برید در داخل Applications و با زدن Options و بعد Organise برنامه رو انتخاب کنید و اونو لمس کرده و در حالت انتخاب قرار داده و در همون حال Options رو زده و Move to folder رو انتخاب و با انتخاب گزینه اول یا همون Root folder اونو از Applications در بیارید و بندازیدش تو همون صفحه اول منوی گوشیتون

واقعاً جذابه این Organise

تصور کنید که یک فولدری خودتون با اجرای همین Organise در ریشه منو ( Root foder ) ایجاد بکنید و بعد با همین ترفندی که بهتئون گفتم ، تمام برنامه ها و پوشه هارو منتقل کنید به اون....

+ نوشته شده در  پنجشنبه 1390/05/20ساعت 13:14  توسط Bahram  | 

انواع فرمت در گوشی های نوکیا سری 60 ویرایش 5

من مطمئن هستم براي شما هم پيش آمده كه گوشيتون قاطي كنه ؛ مثلاً سرعتش در زمان گردش در منوها كاهش پيدا كنه يا هنگ كنه ؛ اونهم مثلاً به خاطر نصب و حذف نرم افزار يا فايلهاي مختلف و يا ....

يكي از ترفندها براي رفع اين مشكل فرمت كردن گوشي ؛ بوسيله كدهاي مخصوص هستش

در ابتداي توضيحات بايد ذكر كنم كه براي انجام اين ترفند بايد حداقل 75 درصد شارژ باتريتون پر باشه ؛ البته متاسفانه دوستان زيادي به اين امر دقت نميكنند و مشكلاتي براي گوشيشون ؛ در زمان فرمت كردن پيش مي آيد

اما روش هاي فرمت گوشي

.

.

.ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه 1390/05/20ساعت 13:9  توسط Bahram  | 

ارسال اس ام اس(sms) وقتی که ارسال نمیشه !

ارسال اس ام اس(sms) وقتی که ارسال نمیشه

 ممکنه که برای شما هم پیش اومده باشه که وقتی میخواین sms بفرستین با پیام Unable to send text message یا مشابه اون مواجه بشید که در این صورت پیام شما در Outbox گوشی میمونه و یا اگه ارسال هم شد به شخص مورد نظر نرسه و اصطلاحا Failed بشه.در زیر با روشی آشنا میشید که میتونید در بسیاری از مواقع این مشکلو حل کنید. به قسمت تنظیمات پیام ها برید و وارد text message بشید در این مرحله باید وارد قسمت message center بشید.اصولا در این قسمت باید سه message center تعریف شده باشه اگر هم نیست میتونید خودتون تعریف کنید به این صورت که New message center رو انتخاب میکنید و در قسمت شماره یکی از شماره های 9891100500 و 9891100501 و9891100510 (هرکدوم که نباشه) رو وارد میکنید.از این به بعد هروقت که به مشکلات بالا برخوردید میتونید به قسمت message center in use برید و با تغییر دادن اون به هرکدام از این شماره ها مشکلتونو برطرف کنید. لازم به ذکر که این مسیر برای گوشیهای نوکیای سری N و 60 هستش وبرای گوشیهای دیگه باید خودتون این قسمتها رو پیدا کنید.

+ نوشته شده در  جمعه 1390/04/10ساعت 2:14  توسط Bahram  | 

بلوتوث خود را خاموش کنید تا هک نشوید !!

بلوتوث خود را خاموش کنید تا هک نشوید !!
بلوتوث خود را خاموش کنید تا هک نشوید !!
هک به معنای دسترسی، ایجاد تغییر و یا سوءاستفاده از اطلاعات شخصی دیگران است که امروزه به عنوان یکی از بزرگترین مشکلات دنیای دیجیتال محسوب می‌شود.

مهر: نفوذ به دنیای مجازی کاربران و استفاده از اطلاعات شخصی آنها در اینترنت به امری فراگیر تبدیل شده و در این میان هک تلفن همراه ابعاد محسوس تری پیدا کرده است اما در کشور ما به دلیل ناآگاهی افراد در حال تبدیل به یک معضل جدی است.

هک بزرگترین معضل دنیای دیجیتال
هک به معنای دسترسی، ایجاد تغییر و یا سوءاستفاده از اطلاعات شخصی دیگران است که امروزه به عنوان یکی از بزرگترین مشکلات دنیای دیجیتال محسوب می‌شود و همین معضل سبب شده تا نهادها و افراد بسیاری برای مقابله با خطرات و ضررهای احتمالی آن دست بکار شوند.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه 1390/04/10ساعت 1:5  توسط Bahram  | 

پانزده نکته اساسی برای گرفتن یک عکس خوب با موبایل!!


پانزده نکته اساسی برای گرفتن یک عکس خوب با موبایل!!

درست است که باید به سوژه نزدیک باشید، اما نه آنقدر که همه چیز از حالت طبیعی خارج شود. مخصوصا اگر از صورت یک نفر می خواهید عکس بگیرید، تنظیم فاصله بسیار مهم است...

این روزها هر جا که می‌روی، چند نفری را می‌بینی که با تلفن همراه خود مشغول عکاسی هستند. اگر به اماکن باستانی و دیدنی بروید که قضیه پررنگ تر هم می‌شود. تقریبا بیشتر کسانی که می‌خواهند تازه گوشی موبایل بخرند، داشتن دوربین برایشان موضوع مهمی است و البته اگر این وسیله را قبلا داشته باشند، این دفعه به کیفیت دوربین هم فکر می کنند.
 
با این همه یک نکته همواره مغفول می‌ماند، چطور باید با دوربین تلفن همراه عکسی با کیفیت بگیریم؟ اشتباه نکنید، منظور روش کار با گوشی نیست; بلکه چگونگی گرفتن یک عکس خوب، مدنظر است. اگر تلفن همراه شما دوربین عکاسی دارد و یا قصد خرید گوشی با این امکان را دارید، حتما به نکات زیر برای عکاسی بهتر، توجه کنید:

1) گوشی هایی که دوربین عکاسی دارند، معمولا گران تر از انواع دیگر هستند، البته این درجه گرانی، با توجه به قدرت دوربین تغییر می کند ولی در هر صورت شما پول دوربین گوشی را پرداخت کرده اید، پس حتما از آن استفاده کنید! تعجب نکنید، هستند کسانی که گوشی دوربین دار دارند ولی از آن استفاده نمی‌کنند.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه 1390/03/05ساعت 18:14  توسط Bahram  | 

آموزش فرستاندن پیامک ناشناس در گوشی های سونی اریکسون

آموزشی برای شما قرار داده ایم که به وسیله ی آن می توانید پیامک هایی ناشناس در گوشی های سونی اریکسون به سونی اریکسون بفرستید.


سونی اریکسون


برای اینکار شما به قسمت Menu رفته و بعد به گزینه Messaging رفته و بعدا به گزینه ی آخر یعنی Settings بروید و بعد از آن به گزینه ی دوم یعنی Text massage بروید و بعد به گزینه ی Email gateway رفته و بعد به گزینه ی New Email Gatew. بروید و بعد شماره ی مورد نظر را در آنجا بنویسید و Save را بزنید و بعد از آنجا خرج شوید و پیامک خود را مثل دفعات همیشگی بنویسید. و بعد از نوشتن بر روی گزینه ی Continue را فشار دهید . حال مشاهده می کنید که به جای 2 گزینه 3 گزینه وجود دارد . گزینه جدید Enter email addr می باشد شما بر روی آن کلیک کنید .حال وارد صفحه ای می شوید که باید address بنویسید شما بجای آدرس ، نامی که دوست دارید پیام شما با آن ارسال شود و برای شخص دیگر نمایش داده شود را بنویسید
حال گزینه ی Send را فشار دهید تا پیام شما ارسال شود.
به همین آسانی شما موفق شدید پیامکی با نامی دیگر ارسال کنید.

یک موبایل

+ نوشته شده در  دوشنبه 1390/02/12ساعت 22:30  توسط Bahram  | 

بازگردانی سرعت بالای گوشی موبایل

همه چیز بسیار طبیعی رخ می‏دهد؛ گوشی تلفن‏ همراه پس از خرید بسیار خوب کار می‏کند، سرعت گوشی بالاست و همه چیز بر وفق مراد است. اما پس از مدتی حس می‏کنید این گوشی آن گوشی قدیم نیست؛ سرعت کار با گوشی افت کرده و برنامه ها با سرعت پایینی باز می‏شوند. تصمیم می‏گیرید که گوشی را فرمت کنید. اما باز هم مشکل حل نمی‏شود! پس علت را باید در چه چیز جستجو کرد؟ در این ترفند قصد داریم به نکته‏ای اشاره کنیم که قطعأ تاکنون به آن فکر نکرده بودید. آری، همه چیز زیر سر کارت حافظه مرموز است! اگر از گوشی استفاده می‏کنید یک کارت حافظه (Memory Card) خارجی دارد، یکی از دلایل کند شدن سرعت گوشی می‏تواند مربوط به آن باشد. همانطور که شما هارددیسک کامپیوتر خود را هر از چند گاهی Defragment می‏کنید و به اصطلاح آن را سروسامان می‏دهید بایستی از کارت حافظه گوشی خود نیز مراقبت کنید و هر از چندگاهی آن را دفرگ کنید. جهت انجام عمل Defragment بر روی کارت حافظه در محیط ویندوز، شما ابتدا بایستی یک دستگاه رم‏ ریدر Ram Reader یا کارت‏خوان تهیه کنید. توسط رم ریدر شما می‏توانید به سادگی کارت حافظه گوشی را در آن قرار دهید تا یک درایو جدید در کامپیوتر جهت مدیریت فایل‏ها ایجاد شود. اگر کارت حافظه خارجی دارید ولی رم ریدر ندارید پیشنهاد می‏شود حتمأ یکی تهیه کنید تا انتقال فایلها به گوشی به سهولت انجام گیرد. قیمت آن نیز ارزان است. پس از قرار دادن کارت حافظه در رم ریدر و نمایش درایو مربوطه در My Computer، بر روی درایو ایجاد شده با نام Removable Disk، راست کلیک کنید و Properties را برگزینید. سپس به تب Tools بروید. اکنون بر روی دکمه Defragment Now کلیک کنید. در پنجره باز شده با عنوان Disk Defragmenter بر روی دکمه Defragment کلیک کنید تا عملیات دفرگ آغاز شود. بسته به حجم کارت حافظه و محتویات آن مدت زمانی طول می‏کشد تا علیات پایان پذیرد. (ترفندستان) پس از پایان کار شما می‏توانید با فشردن View Report گزارشی از نحوه کار را مشاهده کنید. در پایان کارت حافظه را از رم ریدر جدا کنید و در گوشی قرار دهید. تفاوت سرعت محسوس است. از این پس هر از چندگاهی که احساس کردید سرعت گوشی پایین آمده حتمأ یکبار کارت حافظه آن را دفرگ کنید. به نقل از ترفندستان
+ نوشته شده در  سه شنبه 1390/01/23ساعت 19:56  توسط Bahram  | 

نكته ها و نشانه هاي خرابي باتري در موبايل

در صورتی که احساس میکنید گوشی شما دچار مشکل شده است ، چه بسا این مشکل از طرف باتری شما ایجاد شده باشد. در اینجا قصد داریم تا به شما ترفندهایی را معرفی کنیم که با علم به آنها میتوانید پی به این موضوع ببرید که آیا باتری گوشی شما سالم است یا خیر و در نهایت راههای رفع این مشکل ها را بیاموزید. ابتدا باید به این موضوع توجه داشت که نشانه های خرابی باتری موبایل چیست؟ به طور کلی در هنگام خرابی باطری این مشکلات برای گوشی پیش میاید: 1-گوشي خود به خود خاموش ميشود. 2-گوشي هنگ ميكند. 3-تنظيمات تاريخ و ساعت به هم ميريزد. 4-تخليه سريع باتري صورت ميگرد. و حال راههای پیش گیری از این مشکلات: میبایست به این نکته مهم دقت کنیم که مشاهده یکی از این نوع مشکلات و تنها در یک مرتبه نشان دهنده خرابی باتری شما نیست ، بلكه اگر باتري خراب باشد اين نشانه ها به دفعات درگوشي ظاهر ميشود. و هنگام شارژ باتری زمان لازم براي شارژ باتري موبايل فقط وفقط بين 45 دقيقه تا 1ساعت ميباشد كه اگر اين زمان كمتر شود باعث ميشود كه باتري به اندازه كافي شارژ نشود وكارايي را كه ما ازباتري انتظار داريم به ما ندهد.واما اگر اين زمان بيشتر از يك ساعت شود باعث آسيب ديدن سلولهاي داخلي باتري و در نتيجه كاهش طول عمر باتري ميشود.ضمناً بايد حتماً اين نكته را مد نظر داشته باشيد كه قبل از اينكه باتري را شارژ كنيد بايد كاملاً باتري تخليه شده باشد. براي اين منظور كافيست چند دقيقه قبل از شارژ باتري (كاملاً تخليه نشده) گوشي را روشن نگه داريد تا باتري به حالت ولتاژ صفر برسد وبعد ميتوان آن را با خيالي آسوده تر شارژ كرد. اينكار باعث ميشود اولاً باتري گوشيتان كاملاً ولتاژ نويي رابه شما ارمغان دهد؛ ثانياً باعث افزايش طول عمر باتري ميشود.
+ نوشته شده در  سه شنبه 1390/01/23ساعت 19:44  توسط Bahram  | 

استخراج عکس های تم گوشیهای سونی اریکسون بدون استفاده از نرم افزار

ممکن است شما نیز تا به حال تم های مختلف سونی اریکسون را نصب کرده باشید و دوست داشته باشید عکس های ثابت یا متحرک به کار رفته در این تم ها را جداگانه ذخیره کنید. در این ترفند راه حلی بسیار ساده برای استخراج عکس ها از تم های مخصوص سونی اریکسون به شما معرفی خواهیم کرد ، برای اینکار نیاز به هیچ نرم افزار جانبی نیز نخواهید داشت.
برای اینکار:

توسط My Computer به محلی که تم در آن موجود است بروید. (فایل نصب تمی که دانلود کرده اید یا بر روی CD دارید).
اکنون دقت کنید قابلیت نمایش پسوند فایلها فعال باشد. اگر این طور نیست در My Computer از منوی Tools به Folder Option بروید. (ترفندستان) در تب View تیک گزینه Hide extensions for file types را بردارید و OK کنید.
سپس فرمت فایل تم را (معمولأ thm.) را پاک کرده و (zip.) را جایگزین آن نمایید.
حال به سادگی با راست کلیک بر روی این فایل و انتخاب Extract Files میتوانید محتویات تم ساخته شده را از حالت فشرده خارج کنید.
در پوشه ایجاد شده ، تصاویر نیز موجودند.

+ نوشته شده در  سه شنبه 1390/01/09ساعت 10:24  توسط Bahram  | 

زوم چند برابر به هنگام عکس‌برداری در گوشی‌های سری N نوکیا

بدین منظور:
از منوی اصلی وارد Imaging > Camera شوید.
اکنون دقت کنید اگر عبارت Image در بالای گوشی به چشم میخورد یعنی دوربین در حالت Image mode قرار دارد. در غیر این صورت عبارت Video وجود دارد که بایستی آن را بر روی Image mode تنظیم کنید. برای اینکار کافیست دکمه Options را فشار داده و Image mode را برگزینید.
اکنون از طریق Options وارد Settings شوید.
سپس گزینه Extended digital zoom یا Extended zoom را بر روی On قرار دهید.
در پایان تنظیمات را ذخیره کرده و به حالت عکس‌برداری بازگردید.
اکنون با فشردن دکمه بالا، میتوانید بیشتر از قبل در هنگام گرفتن عکس بر روی سوژه زوم کنید.

دقت کنید این ترفند تنها به هنگام عکس‌برداری عمل می‌کند و در حالت Video قابل اجرا نیست.

به نقل از ترفندستان

+ نوشته شده در  چهارشنبه 1390/01/03ساعت 19:17  توسط Bahram  | 

استفاده از حروف گ چ پ ژ در گوشیهای نوکیا بدون برنامه

لازم به ذکر است این ترفند بر روی گوشیهایی که زبان عربی رو ساپورت می کنن , سازگار می باشد.اولین کار مهمی که باید انجام داد اینه که چهار کلمه که با حروف گ چ پ ژ ، شروع می شوند را به طریقی وارد گوشی کرد
( اگه این کار رو با یک گوشی دیگه که این حروف رو ساپورت می کنه انجام بدید خیلی کار شما رو راحت تر می کنه . مثل نوشتن این کلمه در گوشی دیگر و ارسال آنها به گوشی شما بوسیله پیامک)

بعد از اینکه این کلمه ها رو مثل :پا ، ژاله ، چین ، گل - به گوشی خودتون انتقال دادید آن ها را با کلید مداد ، copy کرده و در notepad ، paste کنید .
 

 متن کامل در ادامه مطلب


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه 1389/12/19ساعت 21:38  توسط Bahram  | 

ارسال ویبره با اس ام اس ترفند جديد و جالب موبايل

طبق این توضیحات می تونید دیگه خودتون ویبره(حتی همراه با تولید صدا)بسازید و نکته ی مهم اینه که میتونید این ویبره ها رو با یک اس ام اس بفرستید و طرف با باز کردن اس ام اس ضد حال بخوره.در ضمن فقط روی سونی اریکسون جواب میده.
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه 1389/12/10ساعت 7:43  توسط Bahram  | 

آموزش فعال سازی آوای انتظار همراه اول به همراه کد های آهنگ پیشواز

همان طور که میدونید سرویس RBT امکان شنیدن آهنگ مورد نظر مشترک را در زمان تماس با وی ممکن می کند . در صورت تماس با مشترکینی که  سرویس آوای انتظار آنها فعال باشد به جای صدای بوق آهنگ پخش می شود. از این پس تمام مشترکان سیم کارتهای دائمی و اعتباری همراه اول  میتوانند از این سرویس استفاده کنند . راه اندازی و نحوه استفاده از این سرویس : مشترکان می توانند برای فعال سازی ، تغییر آهنگ و قطع سرویس از سه روش زیر استفاده کنند :

* ارسال پیام کوتاه به شماره ۸۹۸۹

* سایت همراه اول

* تماس با تلفن گویای ۰۹۹۹۰

شرح روش ارسال پیام کوتاه :


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه 1389/12/08ساعت 16:58  توسط Bahram  | 

هنگامی که گوشی خیس میشود!!!

تصویر کنید ؛ با ذوق و شوق فراوان و البته هزینه ای فراوان تر ، گوشی موبایل خود را خریداری کرده اید! اما یک غفلت کوچک کافی است تا با افتادن گوشی در داخل جوی آب و یا حتی سرویس بهداشتی (99% مواقع!) تمامی امید و آرزوهای شما نابود شود! تصور به این موضوع نیز بسیار دردناک است! اما نه! اندکی صبر کنید! هنوز تا نابود شدن کامل گوشی زمان زیادی مانده! در این ترفند قصد داریم تا با معرفی یک ترفند خارق العاده روشی را معرفی کنیم که گوشی شما اگر یک دوش حسابی هم گرفته باشد نجات پیدا کند! ترفندی که در عین حال عجیب اما کاربردی است!


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه 1389/12/08ساعت 1:32  توسط Bahram  | 

ترفند کاهش هزینه اس ام اس انگلیسی

ترفند جدید برای کم کردن هزینه اس ام اس های انگلیسی در موبایل.حتما اخبار گران شدن نرخ اس ام اس های فینگلیش ( مثلا : salam ) رو شنیدید ؟ طبق نرخ های جدید مخابرات , اس ام اس انگلیسی ( فینگلیش ) 24 تومن و اس ام اس فارسی 8 تومن می باشد .

ظاهرا این کار برای حمایت از رسم الخط فارسی هست اما همه می دونیم که اس ام اس فارسی تقریبا 2 تا محسوب می شه برای یک متن کوتاه چون محدودیت 70 کاراکتر رو داره ! اما اس ام اس فینگلیش محدودیت 160 رو داره !!

حال این سوال پیش می آید که مخابرات از کجا می فهمه اس ام اس فارسی هست و از کجا می فهمه اس ام اس انگلیسی یا همون فینگلیش !!؟؟
ما در اینجا روش تشخیص اس ام اس فارسی از اس ام اس انگلیسی را در مخابرات و روش استفاده از ترفندی که مخابرات اس ام اس انگلیسی شما رو فارسی تشخیص بده بیان می کنیم !

سیستم تشخیص اس ام اس های فارسی از انگلیسی مخابرات بسیار ضعیف عمل میکند . این سیستم به اول هر اس ام اس توجه می کند و اگر حرف اول اس ام اس فارسی باشد آن اس ام اس رو فارسی تشخیص می ده !!

حالا شما برای فریب مخابرات کافیه یک کاراکتر فارسی در ابتدای اس ام اس خودتون بنویسید !! در ادامه متن فینگلیش اس ام اس را تایپ کنید به این شکل کل اس ام اس شما از طرف مخابرات به عنوان اس ام اس فارسی محسوب می شود و با هزینه نصف ارسال می گردد !

نکته : فقط در این زمینه شما دارای محدودیت 70 کاراکتر می شوید ...

توجه : اگر شما نمی توانید فارسی تایپ کنید می توانید کاراکتر فارسی را از اس ام اس های رسیده Copy و Paste کنید.

به نقل از پرشین موب

+ نوشته شده در  یکشنبه 1389/12/08ساعت 1:20  توسط Bahram  | 

هنگ ، ویروس و راه های از بین بردن آن ها

یکی از مسائلی که می تعوان در بخش نرم افزار به آن اشاره کرد ،ویروس می باشد. ویروس که خود نوعی نرم افزار است، در کار گوشی اختلال ایجاد می کند و طریقه وارد شدن آن به گوشی از طریق:

1. دریافت اطلاعات از طریق بلوتوث
2. دریافت SMS
3. اتصال به کامپیوتر
4. مموری کارت آلوده به ویروس

می باشد که از آثار آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1. کند شدن گوشی
2. هنگ کردن گوشی
3. Reset شدن خود به خود گوشی
4. پاک شدن اطلاعات بدون دستور کاربر
5. ارسال SMS بدون دستور کاربر
6. ارسال اطلاعات از طریق بلوتوث بدون دستور کاربر
7. مشکلاتی مانند عدم آنتن دهی
8. آنتن دهی ظاهری
9. عدم شارژ شدن گوشی
10. عدم روشن شدن گوشی

برای از بین بردن ویروس ها در گوشی می توان از کد های فرمت که در بخش کدهای مخفی به آن اشاره شد استفاده کرد و اگر با فرمت دستی مشکل گوشی حل نشد می توان گوشی را توسط باکس های گفته شده Flash کرد.
از موارد دیگری که ممکن است برای یک گوشی پیش بیاید هنگ می باشد. هنگ کردن در گوشی ها به دو صورت می باشد:

1- هنگ ظاهری: در صورت هنگ کردن ابتدا سیم کارت را داخل گشی قرار داده و با گوشی تماس برقرار می کنیم که اگر تماس برقرار شود این هنگ ظاهری بوده و امکان دارد از زیاد بودن اطلاعات روی حافظه گوشی یا روی مموری کارت می باشد.

2- هنگ واقعی: هنگی ست که نتوان با گوشی تماس گرفت و به دو دسته زیر تقسیم می شود:

الف) موقت: هنگی که بعضی از مواقع صورت می گیرد و خود به خود رفع می شود که از عوامل زیر برای رفع آن می توان استفاده کرد:

1. Flash کردن گوشی
2. پاک کردن اطلاعات روی گوشی و مموری کارت
3. احتمال ویروسی بودن گوشی نیز می رود که با توجه به نکات گفته شده در مورد ویروس ها، می توان مشکل را حل کرد.

ب) دائمی : هنگی که وقتی به وجود می آید خود به خود از بین نمی رود و می تواند از عوامل زیر باشد:
1. آی سی Flash که بای آن را Reball و در نهایت تعویض کرد
2. باطری Back up که می توان آن را از مدار خارج کرد.
3. نوسان ولتاژ باطری که باید باطری را تعویض کرد.
4. مدار تغذیه که باید تمامی مسیر ها و المان های آن بررسی و در صورت خرابت تعویض شوند.
5. خرابی CPU که به ندرت پیش می آید اما در صورت تشخیص این خرابی و در صورت امکان می توان آن را Reball و در نهایت تعویض کرد.

منبع:http://gsmaria.com

+ نوشته شده در  یکشنبه 1389/12/08ساعت 0:29  توسط Bahram  | 

کدهای مخفی

در گوشی های نوکیا سری WD2 و BB5 کد *#7370# و سپس Security Code که در نوکیا به صورت پیش فرض ( Default ) 12345 است برای Reset کردن گوشی و برگرداندن تنظیمات گوشی به تنظیمات کارخانه می باشد . در سایر مدل های نوکیا کد *#7870# کد Reset می باشد که در SX1 زیمنس نیز این کد کاربرد دارد . در سری DCT-4 و DCT-3 از طریق منو Setting Reset factory Security Code می توان گوشی را Reset کرد .
فرمت دستی ( Format ) سری WD2 نوکیا بوسیله نگه داشتن کلیدهای Power + کلید سبز ( OK ) + 3 + * به صورت نگه داشتن سه کلید اول در حالت خاموش و بدون سیم کارت و سپس کلید پاور به مدت چند ثانیه تا پنجره formatting ظاهر شود .
فرمت دستی مدل Sx1 زیمنس با نگه داشتن همزمان * + # + Power صورت می گیرد . در گوشی های سامسونگ E2PROM را می توان با کد *2767*2878# ریست کرد و بدین ترتیب تنظیمات روی پیش فرض قرار می گیرد .
به غیر از سری One-C سامسونگ کد E2PROM full Reset ، *2767*3855# بوده که 70% تا 80% ویروس ها و مشکل آنتن دهی را ازبین می برد مخصوصا در مورد مدل های E530 , E630 , E250 , D900 , D600 , D500 و کلیه مدل های سری OM6357 و Trident در گوشی های LG کد  #*#2945 برای Reset کردن استفاده می شود که بعد از وارد کردن آن باید گزینه های Reset Factory برای Reset کردن گوشی استفاده کنیم . سپس پس از چند ثانیه گوشی روشن و خاموش می شود .
در گوشی های Pantech کد *01763*737381 برای Reset کردن گوشی استفاده می شود که پس از آن باید گزینه Reset factory را انتخاب کرده و یا گوشی خودبخود Reset می شود .
در گوشی های سونی اریکسون به ترتیب از راست به چپ با فشاردادن دکمه های *◄*◄◄*► منوی مخفی دیده می شود که شامل اطلاعاتی در مورد گوشی و تست کردن بخش های مختلف می شود اما بعضی کدها در تمامی گوشی ها یکسان می باشند :
کد *#06# برای مشاهده نمودن شماره سریال جهانی گوشی ( IMEI ) در تمامی گوشی ها بکار می رود که در گوشی های زیمنس پس از وارد کردن این کد گزینه Info زیر صفحه نمایش ظاهر می شود که با انتخاب این گزینه اطلاعاتی مثل ورژن نرم افزاری روی گوشی و سال ساخت و شماره سریال و ... روی صفحه ظاهر می شود .
کد *#0000# برای مشاهده نمودن ورژن نرم افزاری نوکیا
کد *#9999# برای مشاهده نمودن ورژن نرم افزاری گوشی های سامسونگ
کد *#1111# برای مشاهده نمودن ورژن نرم افزاری گوشی های سامسونگ
کد *#2222# برای چک کردن سخت افزاری سامسونگ
برای افزایش صدای بازر نوکیا سری DCT-3 ، برای فعال کردن از کد *3370# و برای غیرفعال کردن از کد #3370# می توان استفاده کرد .
کد Divert ( انتقال مکالمه ) برای تمامی گوشی ها : فعال کردن با کد #ok شماره مقصد *21* و غیر فعال کردن با کد #21#
کد Call Waiting ( انتظار مکالمه ) برای تمامی گوشی ها :
فعال کردن *43# و غیر فعال کردن با کد#43#

منبع:http://gsmaria.com

+ نوشته شده در  سه شنبه 1389/09/23ساعت 21:25  توسط Bahram  | 

حل مشکل ریست شدن گاه به گاه گوشی های سونی اریکسون

در صورتی که شما نیز از یکی از مدل های گوشی های سونی اریکسون استفاده میکنید ، به مشکل آزار دهنده ای که هر از چند گاهی پیش میاید برخورد کرده باشید. به این شکل که به هنگام باز کردن یک عکس یا فایل صوتی و استفاده از گزینه "استفاده به عنوان" گوشی شما خاموش و روشن (ریست) میشود. ممکن است فکر کنید گوشی ویروسی شده یا حتی دچار مشکلات جدی تری شده. اما این مشکل از یک دلیل خیلی ساده نشأت میگیرد! در این ترفند قصد داریم این موضوع را برای شما بازگو کنیم.


راه حل رفع این مشکل بسیار ساده است!
در 99% این موارد ، مشکل فوق به دلیل استفاده از یک تم Theme غیر استاندارد برای گوشی است  که امروزه به سادگی میتوان این تم ها را ساخت.
کافیست تمی که در حالت انتخاب دارید را تغییر داده و از یک تم استاندارد یا در حالت بهتر تم پیش فرض گوشی استفاده کنید

منبع:ترفندستان

+ نوشته شده در  شنبه 1389/09/13ساعت 15:0  توسط Bahram  | 

ضبط مکالمات بدون هیچ برنامه ای(سونی اریکسون)

برای ضبط مکالمات در گوشی های سونی اریکسون احتیاج به هیچ برنامه ای نیست فقط یه ترفند کوچولو داره . برای این کار شما باید شرت کات (Shortcut ) سمت راست جوی استیک که به طور پیش فرض خالی است رابر روی ضبط صدا (Record Sound) که در قسمت سرگرمی (Entertainment) قرار دارد بگذارید . حالا وقتی با شما تماسی گرفته شد پس از زدن دکمه پاسخ (answer) جوی استیک رو به سمت راست بزنید و مکالمه شما ضبط شود (یه صدای کوچیکی به نشانه ضبط شدن صدا میده و شما میفهمید در حال ضبط است ) . و اتوماتیک با پایان تماس در پوشه صداها (sounds ) ضبط میشود. به همین راحتی (حالا شما احتیاج به هیچ برنامه ای ندارید
+ نوشته شده در  شنبه 1389/09/13ساعت 14:51  توسط Bahram  | 

روشن کردن گوشی حتی وقتی هیچی شارژ نداره(سونی اریکسون)

این یه ترفند جالبه واسه اونهایی که از گوشی سونی اریکسون استفاده میکنن تا حالا حتما واستون پیش اومده که گوشیتون شارج نداره و شما کار خیلی مهمی با هاش دارین و هرجی کلید روشن شدنش رو فشار میدید روشن نمیشه حالا با این ترفندی که بهتون میگم میتونین گوشیتون رو به انداره یه تماس کوچیک روشن کنین واسه این کار کلید روشن شدن گوشیتون رو تا 15 ثانیه نگه دارید و تا روشن شدن گوشیتون رهاش نکنید این روش رو اکثر گوشی های سونی اریکسون جواب میده
+ نوشته شده در  شنبه 1389/09/13ساعت 14:48  توسط Bahram  | 

انتقال شارژ همراه اول

امروز میخوام انتقال شارج بین خطوط اعتباری همراه اول رو واستون بگم

واسه این کار دست دستور زیرو شماره گیری کنید(از چپ به راست بخونین)

#شماره ی فرد دریافت کننده*مبلغ(به ریال)*شماره رمز ۸ رقمی*۱۳۲*

شماره رمز 8رقمی رو میتونین با ارسال یک sms خالی به 8910 به دست بیارین

شماریه فرد دریافت کننده شارج هم باید با 98 باشه(989171234567)

بعد از اتمام انتقال شارج یه sms برای هر دو طزف ارسال میشه که مقدار شارج رو ذکر میکنه

تذکر:انتقال شارج از 10000ریال امکان پذیره تا 100000ریال

پس از انتقال شارج حتما باید 5000ریال شارج تو سیم کارتتون باقی بمونه

(اگه خواستی نظزم بده باعث دلگرمیه)


+ نوشته شده در  جمعه 1389/09/05ساعت 22:33  توسط Bahram  | 

 دریافت خلافی ماشین با استفاده از SMS

حتما شما نیز تا به حال برای دریافت خلافی ماشین اقدام کرده اید و می دونید که این کار چقدر دردسر داره . اما این بار قصد داریم روشی را معرفی کنیم که از طریق آن قادرید تا خلافی ماشین خودتون رو از طریق سرویس پیام کوتاه ، بر روی تلفن همراه خود دریافت کنید. اين ترفند جالب موبايل رو حتما بخونيد


 بدین منظور:
 ابتدا پشت کارت ماشین خود را ملاحظه کنید. در پشت این کارت ، یک کد ۱۷ رقمی به شکل عمودی حک شده است. این کد با IR شروع میشود.
 اکنون شما میبایست این کد را به شماره ۳۰۰۰۵۱۵۱ از طریق SMS ارسال کنید.
 پس از چند لحظه مقدار جریمه ماشین و تعداد دفعات آن برای شما ارسال میشود.
+ نوشته شده در  سه شنبه 1389/08/25ساعت 14:56  توسط Bahram  | 

ترفند قرار دادن شکلک برای اسم بلوتوث - ترفند موبايل

ترفند موبايل قرار دادن شکلک برای اسم بلوتوث ♂☻♣..... اين ترفند يك اموزش به خصوص ميباشد و جزابيت خاصي به بلوتوث گوشي موبايل شما در بين افراد ديگر خواهد داد

اول به این ادرس داخل کامپیوتر رفته : Start Up>All Program>Accessories>System Tools و برنامه ی Character Map رو باز میکنید و فونت Arial را انتخاب میکنید.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه 1389/08/25ساعت 14:54  توسط Bahram  | 

آموزش ریست کردن گوشی های اطراف با استفاده از بلوتوث ترفند موبايل

روشی را که توضیح می دهم در واقع هک کردن گوشی نیست بلکه باگی است که فقط در گوشی های نوکیا وجود دارد و در آنها عمل می کند.
- برای شروع ابتدا text - حتی می توانید متن il[Tab]sat[Tab].com را در notepad نوشته و ذخیره کنید. منظور از [Tab] فشردن کلید Tab است...


توجه: خواندن اين ترفند موبايل در ادامه مطلبادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه 1389/08/22ساعت 22:7  توسط Bahram  | 

در مورد تلفن همراه بیشتر بدانید (ترفند و اموزش موبايل)

در مورد تلفن های همراه  سيستم عامل سخت افزار و نرم افزار موبايل و غيره اطلاعات خوبي جمع اوري كرديم كه در ادامه مطلب بخوندي و استفاده كنيد

یک نوع کارت حافظه NOR Memory

نوع قدیمی کارت های حافظه که از نظر قیمت ، از کارت های حافظه NAND گران تر هستند
یک نوع کارت حافظه NAND Memory
یک نوع جدید کارت حافظه که از کارت های حافظه ی NOR ارزان تر می باشد .

در مورد تلفن همراه بیشتر بدانید

 متن کامل در ادامه مطلب


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه 1389/08/22ساعت 21:55  توسط Bahram  | 

کدهای مخفی گوشی iphone

اگر iPhone را برترین گوشی حال حاضر دنیا ندانیم ، حدأقل میتوان آن را یکی از برترین گوشی های موجود در جهان دانست. iPhone و پس از آن iPhone نسل سوم ، یکی از ابتکارات شرکت اپل بود که با استقبال بی سابقه ای روبرو شد. ظاهر بسیار شیک و زیبا، توانمندی های فنی متعدد ، صفحه لمسی چندگانه و بسیاری از نکات مثبت دیگر باعث شده است تا iPhone به یک گوشی محبوب در میان کاربران تبدیل گردد. iPhone نیز ترفندهای مختلفی دارد که هم اکنون قصد داریم کلیه کدهای مخفی این گوشی را برای شما بازگو کنیم. با بهره گیری از این کدها میتوانید به اعماق iPhone دسترسی پیدا کنید.

متن کامل در ادامه مطلب

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه 1389/08/22ساعت 21:51  توسط Bahram  | 

دیگر به سادگی در دسترس نباشید!

مطعأ شما نیز گاهی خیلی دوست داشته اید که برای مدتی در دسترس نباشید و فردی با شما تماس نگیرد یا پیامی دریافت نکنید. راه هایی نیز برای اینکار وجود دارد. میتوانید گوشی خود را خیلی راحت خاموش کنید ، شاید این کار ساده ترین راه باشد اما بهترین راه نیست ، چرا که با اینکار دیگر به امکانات جانبی گوشی دسترسی نخواهید داشت و شاید نوعی بی احترامی به دوستانتان تلقی شود. یا میتوانید با استفاده از ترفندی که قبلأ در میهن دانلود مطرح شده و با بهره گیری از قابلیت دایورت گوشی خود را از دسترس خارج کنید که این راه نیز باعث میشود که همه متوجه شوند که خودتان باعث عدم دریافت تماس ها شده اید. و راه های دیگری نظیر استفاده از نرم افزارهای جانبی که دردسرهای خود را دارد. اما اکنون شما میتوانید با استفاده از این ترفند و تنها با تغییر یک تنظیم در گوشی خود کاملأ از شبکه تلفن همراه خارج شوید به طوریکه هر فردی با شما تماس گیرد با پیغام "در حال حاضر تماس با مشترک مورد نظر مقدور نمی باشد" روبرو گردد و علاوه بر آن هیچ پیامی برای شما ارسال نشود. این روش بر روی کلیه خطوط تلفن همراه کشور امکان پذیر است و این بار شما بر خلاف شعار همراه اول ، تنها هستید!

 

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه 1389/08/22ساعت 21:49  توسط Bahram  | 

اطلاع از آخرين تماسها حتي در صورت حذف Call Log در گوشيهاي سوني اريکسون

حتماً برايتان اتفاق افتاده است که فردي گوشي شما را براي برقراري يک تماس قرض بگيرد و پس از اتمام تماس ، شماره اي که با آن تماس گرفته است را از بخش Call Log گوشي پاک مي کند تا شما ندانيد با چه شماره اي تماس گرفته است و يا چه شماره اي به گوشي شما زنگ زده بوده است .
 يا شايد در جستجوي شماره اي هستيد که قبلا با آن تماس گرفته ايد و در دفترچه تلفن خود نداريد و از شانس بد شما بخش Call Log که نيز که شماره هايي که با آن ارتباط برقرار کرده ايد را نگهداري مي کند ، پاک کرده ايد ...
 و يا شايد قصد خريد يک گوشي را داريد که فروشنده آن ادعا مي کند گوشي کاملاً آکبند و نو بوده و تاکنون از آن استفاده نشده است و شما قصد داريد واقعا از اين موضوع مطمئن شويد که آيا واقعاً تماسي با گوشي برقرار نشده است ....
 در چنين مواردي چه مي کنيد ؟
   

 متن کامل در ادامه مطلب


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه 1389/08/22ساعت 21:48  توسط Bahram  | 

ترفندی جالب پیرامون اشعه مادون قرمز یا Infrared

اشعه مادون قرمز معادل عبارت Infrared است که به نام تابش فروسرخ نیز شناخته میشود. این اشعه در علم فیزیک به قسمی از طیف امواج الکترومغناطیسی گفته می‌شود که طول موج آن‌ها بلندتر از دامنه نور مرئی و کوتاه ‌تر از دامنه امواج رادیویی باشند. همگی ما نیز با کاربردهای مادون قرمز آشنا هستیم. کاربردی ترین استفاده از اشعه مادون قرمز در کنترل از راه دور یا ریموت دستگاه های الکترونیکی نظیر تلویزیون است. همچنین با قابلیت Infrared در گوشی های تلفن همراه نیز آشنا هستید که توسط همین اشعه تبادل اطلاعات صورت میگیرد. هم اکنون قصد داریم ترفندی جالب را در زمینه کاربرد اشعه مادون قرمز برای شما بازگو کنیم که بسیار کاربردی نیز هست. همانطور که میدانید اشعه مادون قرمز با چشم انسان قابل روئیت نیست، چرا که گستره طول موج آن فراتر از طول موج قابل مشاهده انسان است. اما فرض کنید از ارسال اشعه مادون قرمز توسط دستگاه ریموت کنترل تلویزیون خود اطمینان ندارید و مطمئن نیستید که دستگاه به خوبی کار میکنید. حال چه باید بکنیم؟ چرا که با چشم خود نمیتوانیم این اشعه را مشاهده کنیم و از وجود آن مطمئن شویم. با استفاده از این ترفند میتوانید بدون نیاز به تجهیزات مخصوص مشاهده این اشعه به وجود آن پی ببرید.

توجه: خواندن ترفند در ادامه مطلب


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه 1389/08/22ساعت 21:36  توسط Bahram  |